YURTTAŞIN ÇAĞRISI

20.06.2016

" YURTTAŞIN ÇAĞRISI;  07 Haziran 2015 genel seçimleri öncesi Latife Hanım Grubunun önerisi üzerine hazırlanmış ve  Karşıyaka Cumhuriyet Birliğini oluşturan Demokratik Kitle Örgütlerinin görüşü alınarak ile kamuoyu ile paylaşılmıştır"
 
Karşıyaka Cumhuriyet Birliğini oluşturan Demoratik Kitle Örgütleri:
 
ATATÜRKÇÜ DÜŞÜNCE DERNEĞİ  KARŞIYAKA ŞB.-CUMHURİYET KADINLARI DERNEĞİ  KARŞIYAKA ŞB.-ÇOVAK-DEMOKRASİ DENETÇİLERİ DERNEĞİ-EGE ÇORUMLULAR DERNEĞİ-ENGELSİZ SANAT DERNEĞİ-ESKİŞEHİRLİLER DERNEĞİ-GÖÇMEN DERNEKLERİ FEDERASYONU-HACI BEKTAŞ EĞİTİM VE KÜLTÜR DERNEĞİ-İKLEV KARŞIYAKA LİSESİ EĞİTİM KÜLTÜR VAKFI-İZMİR HAST.YARDIMLAŞMA DERNEĞİ-KARKAS-KARLİS KARŞIYAKA  LİSESİ GENÇLİK VE SPOR KULÜBÜ-KARŞIYAKA BESEM SPOR KULÜBÜ-KARŞIYAKA BİRLİĞİ VE BAĞLI  DERNEKLERİ-KARŞIYAKA DEMOKRASİ AKADEMİSİ DERNEĞİ-KARŞIYAKA KÜLTÜR SANAT OKUR.DERNEĞİ-KARŞIYAKA SOSYAL SORUMLULUK VE PROJE DERNEĞİ-KASİAD-KADZED-KORUYUCU AİLELER DERNEĞİ-LATİFE  HANIM  GRUBU-MAVİŞEHİR 79 YILDIZ SPOR  KULÜBÜ-TÜRKİYE  YARDIM  SEVENLER DERNEĞİ  KARŞIYAKA ŞB.-TÜRK ANNELER BİRLİĞİ DERNEĞİ  KARŞIYAKA ŞB.-TÜRK  HAVA  KURUMU KARŞIYAKA ŞB.-TÜRK  KADINLAR  BİRLİĞİ  KARŞIYAKA ŞB.-ULUSAL UYANIŞ PLATFORMU-VARDİYA BİZDE-İZMİR PLATFORMUYURTTAŞIN ÇAĞRISI
            
           Mustafa Kemal Atatürk'ün önderliğinde emperyalizme karşı kazanılan bir savaş ve sonrasında yapılan devrimlerle kurulan Türkiye Cumhuriyeti Devletimiz, her geçen gün kuruluş ilkelerinden ve O'nun gösterdiği çağdaş uygarlık hedefinden uzaklaşmaktadır.
          İktidarı ele geçiren güçler halkı maddi ve manevi yönden yoksullaştırarak sömürmekte ve 1938'den  başlayan karşı devrim sürecini giderek daha da ağırlaşan baskıcı yöntemlerle sürdürmektedirler.
          Ülkeyi yönetenler demokrasi, laiklik, hukuk, adalet, evrensel etik kurallar, sosyal devlet, tam bağımsızlık, insan hakları, düşünce özgürlüğü, inanç özgürlüğü, çağdaşlık, basın özgürlüğü, kadın hakları, kadın erkek eşitliği, bilimin yol göstericiliği gibi temel değerleri tanımamakta ve bunların karşıtı uygulamaları ısrarla gerçekleştirmektedir.
         Ülkemiz, emperyalist güçler, onların yerli işbirlikçileri ve terör örgütleri ile pazarlık yapılarak geleceği biçimlendirilen bir ülke haline getirilmiştir. Ulusal birlik tehdit altındadır.
         Demokrasinin en temel ilkelerinden  olan kuvvetler ayrılığı yok edilmiştir. Meclis, sadece iktidarı ele geçiren gücün, şekilsel yasallığını sağlamaya yaramaktadır, milletvekilleri baskı altındadır ve özgür iradelerini kullanamamaktadır. Yargı kurumlarının adil, tarafsız ve özgür olduğuna kimse inanmamaktadır. Vatandaşların devlete ve ülkelerinin geleceğine olan güvenleri yok edilmiştir.
         Bu zor koşularda, 2015 yılında, genel seçimler yapılacaktır. Seçimler yaklaşırken iktidar partisi mevcut durumunu korumakta, muhalefet partileri ise bölünmekle uğraşmaktadır. Bundan önceki deneyimlerimiz, bölünmenin, yeni partiler kurmanın, iktidarın işine yaradığını göstermiştir.
         Hiçbir partinin, liderin, siyasetçinin, yazarın, sanatçının, hukukçunun, demokratik kitle örgütünün tek başına bu karşı devrim sürecini durduramayacağını biliyoruz. Ülkemizi Ortaçağ karanlığına götürmeye kararlı, bir baskı rejimi kurmayı hedefleyen bu iktidardan kurtulmak için seçimlerde oylarımızı tek adreste toplamak istiyoruz.
          Karşıyaka Cumhuriyet Birliği olarak; demokratik, laik, sosyal ve ulus devletten, Mustafa Kemal Atatürk’ün ilke ve devrimlerinden yana olan siyasi partileri, demokratik kitle örgütlerini  seçimlerde başarı kazanmak için bölünmemeye, bir araya gelerek kazanmaya davet ediyoruz.
          Türkiye’yi çözülmeye sürükleyen ve bu gidişi önlemek için üstüne düşeni yapmakta acizlik gösteren siyaset dünyasını uyarıyoruz. Eğer bizleri sandıkta bölünmeye zorlarsanız, millet bunun hesabını iktidardan değil bu bölünmede payı olanlardan soracaktır.
             Oyumuz çok değerli. Bir oyla seçim kazanıldığını biliyoruz. Bu nedenle oyumuzu bölünerek seçime girmek isteyenlere ve bir araya gelme taleplerine duyarsız kalanlara değil, birlikte kazanmayı hedefleyenlere  vereceğiz.
 
          BU KEZ TÜRKİYE CUMHURİYETİ  VATANDAŞLARI OLARAK ÇAĞRIYI BİZLER YAPIYORUZ !
          HAYDİ ! CUMHURİYET İÇİN ARTIK BİR ARAYA GELELİM, BİRLİKTE MÜCADELE  EDELİM VE BİRLİKTE  KAZANALIM.
 
KARŞIYAKA  CUMHURİYET  BİRLİĞİ
 


HALKIN SESİ

Ülkemizin durumu 1919'dan daha da ağır ve kötüdür. Üstelik bu defa düşmanlarımız; 4.Nesil savaş oyunları ve silahları ile saldırmaktadır. Üzerlerinde üniforma yoktur, halkın beynini yıkama operasyonu tüm hızıyla sürmektedir. Sevr'in koşullarını yine önümüze getirip lehimize gibi göstererek, eşbaşkanlık ve Yeni Türkiye adı altında Osmanlıya dönüş ve hilafet hayalleri içinde, Atatürk Devrimlerinin tam tersini yaparak, gericilikle bizi ve ülkemizi ortaçağa hapsetmeye çalışan gaflet, dalalet ve hıyanet içindeki emperyal hizmetçisi piyonlar tarafından parçalanmaya yüz tutmuş yurdumuzu korumak, Atatürk devrim ve ilkelerini yeniden ülkemizde etkin kılarak; "çağdaş uygarlık seviyesinin üzerine çıkarmak" hedefine doğru yola alabilmek ve düşmanlarımızı yurdumuzdan ve devleti ele geçirdikleri noktalardan temizlemek üzere bir birliğe, bir birleşmeye ihtiyacımız vardır. Bu noktada Halk Dayanışması'na tüm yüreğimle desteğimi bildirir, bu yolda hepimize üstün başarılar dilerim. Saygılarımla, Özgün Yurtseven
Özgün Yurtseven
16.07.2016

© 2016 HALK DAYANIŞMASI