HER DERDE DEVA İLAÇ

22.09.2016

Onlarca TV kanalında "Doktor" ünvanlı kerameti kendinden menkul zatlar, çeşitli otları sıcak suda bekleterek çeşitli hastalıkların kısa zamanda iyi olacağını iddia ediyorlar. Hele bunlardan biri kaçak saraya danışman olmuş. Bu arada Aktarlarda satılan 39 çeşit ot, yağ ve benzeri maddeler sağlığa zararlı olduğundan yasaklandı.
Ama üzülmeyin. Yaptığım çalışmalar sonucu her derde deva olacak bir ilaç buldum. Tabii ki sizlerle paylaşıyorum. (Hadi yine sevildiğinizi bilin.) İşte formülü.

HER DERDE DEVA İLAÇ

Bir eski siyasetçi
Bir de morgdaki bekçi
Kırmızı renkli keçi
Havanda dövülecek.

Çağ dışı bir soytarı
İki soğanın zarı
Bir de Langa hıyarı
İlave edilecek.

Yaşlı bir leblebici
Başkan muhallebici
Satılmış gazeteci
Mikserde çekilecek

Üstüne bir tutam saç
Ucu kırık paslı haç
Bir şişede rakı aç
Olur her derde ilaç.

NEBİ FUNDA


HALKIN SESİ

Anayasamızın ve Atatürk ilke ve devrimlerinin ışığında, hukukun adaleti sağlamadığı, demokratik, laik ve sosyal bir devlet olma özelliği tartışılan, Türkiye Cumhuriyeti Devletine, milli egemenliğimize ve cumhuriyet kazanımlarımıza sahip çıkmak, her Türk vatandaşın görevidir. Bunun da yolu ilk önce insan, sonra millet olabilmekten geçmektedir. Millet olabilmek, milli değerlerde birlik ve beraberlik içinde olmak, Ata’mızın bizlere armağanı olan, egemenlik haklarımıza sahip çıkmak, devleti her alanda korumak ve kollamakla mümkün olacaktır. Onun için millet bilincinde birleşerek bütünleşmek için Halk dayanışmasını destekliyoruz ve katılıyoruz.
Mehmet Nazif Uyar
21.07.2016

© 2016 HALK DAYANIŞMASI