HER DERDE DEVA İLAÇ

22.09.2016

Onlarca TV kanalında "Doktor" ünvanlı kerameti kendinden menkul zatlar, çeşitli otları sıcak suda bekleterek çeşitli hastalıkların kısa zamanda iyi olacağını iddia ediyorlar. Hele bunlardan biri kaçak saraya danışman olmuş. Bu arada Aktarlarda satılan 39 çeşit ot, yağ ve benzeri maddeler sağlığa zararlı olduğundan yasaklandı.
Ama üzülmeyin. Yaptığım çalışmalar sonucu her derde deva olacak bir ilaç buldum. Tabii ki sizlerle paylaşıyorum. (Hadi yine sevildiğinizi bilin.) İşte formülü.

HER DERDE DEVA İLAÇ

Bir eski siyasetçi
Bir de morgdaki bekçi
Kırmızı renkli keçi
Havanda dövülecek.

Çağ dışı bir soytarı
İki soğanın zarı
Bir de Langa hıyarı
İlave edilecek.

Yaşlı bir leblebici
Başkan muhallebici
Satılmış gazeteci
Mikserde çekilecek

Üstüne bir tutam saç
Ucu kırık paslı haç
Bir şişede rakı aç
Olur her derde ilaç.

NEBİ FUNDA


HALKIN SESİ

Ülkemizin durumu 1919'dan daha da ağır ve kötüdür. Üstelik bu defa düşmanlarımız; 4.Nesil savaş oyunları ve silahları ile saldırmaktadır. Üzerlerinde üniforma yoktur, halkın beynini yıkama operasyonu tüm hızıyla sürmektedir. Sevr'in koşullarını yine önümüze getirip lehimize gibi göstererek, eşbaşkanlık ve Yeni Türkiye adı altında Osmanlıya dönüş ve hilafet hayalleri içinde, Atatürk Devrimlerinin tam tersini yaparak, gericilikle bizi ve ülkemizi ortaçağa hapsetmeye çalışan gaflet, dalalet ve hıyanet içindeki emperyal hizmetçisi piyonlar tarafından parçalanmaya yüz tutmuş yurdumuzu korumak, Atatürk devrim ve ilkelerini yeniden ülkemizde etkin kılarak; "çağdaş uygarlık seviyesinin üzerine çıkarmak" hedefine doğru yola alabilmek ve düşmanlarımızı yurdumuzdan ve devleti ele geçirdikleri noktalardan temizlemek üzere bir birliğe, bir birleşmeye ihtiyacımız vardır. Bu noktada Halk Dayanışması'na tüm yüreğimle desteğimi bildirir, bu yolda hepimize üstün başarılar dilerim. Saygılarımla, Özgün Yurtseven
Özgün Yurtseven
16.07.2016

© 2016 HALK DAYANIŞMASI