HAYIRLI OLSUN!

19.03.2017

HAYIRLI OLSUN!

Türkiye’nin hava savunma sistemleri rampaları Almanya’dan geliyor.
Hava sahamızı korumak amacıyla kurulan bu rampaların başında, Hollanda’dan gelen NATO askerleri var
Milli tankımız olarak övündüğümüz ve ALTAY adını verdiğimiz tanklarımızın motorları için Avusturya ile anlaşma yapılmıştı ama iptal edildi. TÜMOSAN şu anda hem yerli hem de yabancı teknik destek sağlayacak firmaları araştırıyor.
Türkiye’de üretilen Fırtına obüslerinin motoru ve aktarma organları da Alman MTU firması tarafından üretiliyor.
Petrol Ofisi 9 Mart tarihinde Hollandalı VİTOL firmasına satıldı.
Hastanelerimizde kullanılan tıbbi cihazların % 90’a yakını Alman menşeili.
Kanser tedavisinde kullanılan ilaçların çoğu Alman ROCHE firmasından alınıyor.
Son 15 yılda 22 milyar dolar ödenen Resmi araçların sayısı127.000 ve tamamına yakını Alman markalarından oluşuyor. (çoğunluğu Mercedes)
Otoyolların yapımı karşılığında 22 yıl boyunca işletme hakkı (belirli sayıda araç geçiş garantisi verilerek) Alman şirketlerine ihale edildi.
Dışişleri Bakanı Mevlut Çavuşoğlu bakınız ne demişti. 
“Benim Hollanda’ya gitmemi kimse engelleyemez. Ben Dışişleri Bakanıyım ve istediğim yere giderim. Hollanda uçağımın iniş iznini iptal ederse, yaptırımlarımız ekonomik ve siyasi açıdan çok ağır olur”
Cumhurbaşkanı da “Ben Almanya’ya giderim. Beni sokmazlarsa Dünyayı ayağa kaldırırım” demişti. Benzer çıkışlar Başbakan tarafından da yapılmıştı.
O halde şimdi halka güçlü görünmek için bağırıp çağırma değil, eylem zamanıdır.
Önce Hollandalılara sattığınız Türk Petrolleri ihalesini iptal edin.
Milyarlarca dolar harcayarak Almanya-Hollanda ortaklığı ile kurduğunuz Hava savunma Sistemini geri verin. Zaten bu sistem İsrail ve ABD uçaklarına etkisiz.) 
İncirlik Üssünü kapatmaya gücünüz yetmiyorsa, en azından Almanya’nın kullanımına kapatın. (Sam amca belki kabul eder.)
TBMM’deki her Mercedes, yıllık bakım ve yakıt harcamaları ortalama 116.000 TL. Sadece bu masrafla 2 yerli araba alabilir, yıllık masrafları da düşürebilirsiniz. Öyleyse şu lüks hastalığından vazgeçin ve yerli araba kullanın. Siz bunu yaparsanız, binlerce Belediye Başkanına da aynı tasarrufu yaptırabilirsiniz.
Bakanlıkların yıllık 63 milyon lira tutan çikolata ve çiçek masrafını, Devlet büyüklerinin 236 milyon tutan yurtdışı seyahat harcamalarını, Kaçak Sarayın baş döndüren masraflarını yarıya indirmeye çalışın. 
Mahdum beyin daha az vergi vermek için Türk Bayrağını indirip Malta bayrağı çektiği gemi ve gemiciklerine yeniden Türk Bayrağı çektirin.
Şimdi soruyorum. Yapabilir misiniz ?
“HAYIR” mı dediniz. Demek ki anlaştık. Ben de “HAYIR” diyorum

 
 
NEBİ FUNDA


HALKIN SESİ

Ülkemizin durumu 1919'dan daha da ağır ve kötüdür. Üstelik bu defa düşmanlarımız; 4.Nesil savaş oyunları ve silahları ile saldırmaktadır. Üzerlerinde üniforma yoktur, halkın beynini yıkama operasyonu tüm hızıyla sürmektedir. Sevr'in koşullarını yine önümüze getirip lehimize gibi göstererek, eşbaşkanlık ve Yeni Türkiye adı altında Osmanlıya dönüş ve hilafet hayalleri içinde, Atatürk Devrimlerinin tam tersini yaparak, gericilikle bizi ve ülkemizi ortaçağa hapsetmeye çalışan gaflet, dalalet ve hıyanet içindeki emperyal hizmetçisi piyonlar tarafından parçalanmaya yüz tutmuş yurdumuzu korumak, Atatürk devrim ve ilkelerini yeniden ülkemizde etkin kılarak; "çağdaş uygarlık seviyesinin üzerine çıkarmak" hedefine doğru yola alabilmek ve düşmanlarımızı yurdumuzdan ve devleti ele geçirdikleri noktalardan temizlemek üzere bir birliğe, bir birleşmeye ihtiyacımız vardır. Bu noktada Halk Dayanışması'na tüm yüreğimle desteğimi bildirir, bu yolda hepimize üstün başarılar dilerim. Saygılarımla, Özgün Yurtseven
Özgün Yurtseven
16.07.2016

© 2016 HALK DAYANIŞMASI