Yarbay Mehmet Alkan Yalnız Değildir!

Türkiye Emekli Subaylar Derneği'nden Kamuoyuna Duyuru

28.06.2016

Türkiye Emekli Subaylar Derneği'nden Kamuoyuna Duyuru

Türk Silahlı Kuvvetleri terörle canı pahasına mücadele ederek başarı ve itibar kazanmakta, ancak bazı olaylar ve beyanlar maalesef Türk Silahlı Kuvvetleri’nin emniyet güçleri ve korucularla birlikte yürüttüğü bu mücadeleye zarar vermektedir.

Son derece talihsiz bu olaylardan biri, Jandarma Yarbay Mehmet ALKAN’ın terörle mücadelede şehit düşen kardeşi Yüzbaşı Ali ALKAN’ın cenaze töreninde acılar içinde kıvranırken, silah bırakmayan terör örgütüyle gerçekleştirilmeye çalışılan sözde çözüm sürecinin yanlışlığına dikkat çekerek doğruları haykırması, sorumlu makamda olanlara tepki göstermesi karşısında kendisine destek olunacağına, sözlerine siyasi anlamlar yüklenerek Jandarma Genel Komutanlığı Yüksek Disiplin Kuruluna sevk edilmesidir.

Bu kararın Yüce Türk Milletince kabul görmesi mümkün değildir. Türk Milletinin bağrından çıkan Türk Silahlı Kuvvetleri, terörle mücadelesini her dönemde kahramanca sürdürmüş, 2002 yılına gelirken altı bin’e yakın şehit vererek terör örgütünü adeta tarihten silmiştir. Nitekim 2002 yılında sadece yedi şehit verilmesi, terör örgütünün kıpırdayacak gücü kalmadığının delilidir. Bu konu ile ilgili en üst ve yetkili makamlarca farklı yorumlar yapmak, şu anda terörle mücadele eden bütün güvenlik kuvvetlerinin mücadele gücünü yıpratmak, moralini bozmak, arzu ve şevklerini kırmaktan başka bir işe yaramayacaktır.

Türk Silahlı Kuvvetleri dün olduğu gibi bugün de terörle kahramanca mücadelesine devam etmektedir.

Bu mücadelede şehit olan kahraman bir Türk Silahlı Kuvvetleri mensubunun ağabeyi olan Jandarma Yarbay Mehmet ALKAN’ın şehit kardeşinin cenazesinde, en acılı gününde, canının yanmışlığından kaynaklanan tepkisini ve duygularını dile getirmesi ve daha sonra bu konu hakkında konuşması tahammül ve hoş görüyle karşılanmalıdır.

Türkiye Emekli Subaylar Derneği olarak bu kahraman şehidimizin ağabeyi olan Jandarma Yarbay Mehmet ALKAN’ın yanında olduğumuzu bir kez daha ifade ediyor, sorumlu makamlardan sorumluluklarına yakışır davranışlar bekliyoruz. 
Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

 

Türkiye Emekli Subaylar Derneği Genel Merkezi


HALKIN SESİ

Ülkemizin durumu 1919'dan daha da ağır ve kötüdür. Üstelik bu defa düşmanlarımız; 4.Nesil savaş oyunları ve silahları ile saldırmaktadır. Üzerlerinde üniforma yoktur, halkın beynini yıkama operasyonu tüm hızıyla sürmektedir. Sevr'in koşullarını yine önümüze getirip lehimize gibi göstererek, eşbaşkanlık ve Yeni Türkiye adı altında Osmanlıya dönüş ve hilafet hayalleri içinde, Atatürk Devrimlerinin tam tersini yaparak, gericilikle bizi ve ülkemizi ortaçağa hapsetmeye çalışan gaflet, dalalet ve hıyanet içindeki emperyal hizmetçisi piyonlar tarafından parçalanmaya yüz tutmuş yurdumuzu korumak, Atatürk devrim ve ilkelerini yeniden ülkemizde etkin kılarak; "çağdaş uygarlık seviyesinin üzerine çıkarmak" hedefine doğru yola alabilmek ve düşmanlarımızı yurdumuzdan ve devleti ele geçirdikleri noktalardan temizlemek üzere bir birliğe, bir birleşmeye ihtiyacımız vardır. Bu noktada Halk Dayanışması'na tüm yüreğimle desteğimi bildirir, bu yolda hepimize üstün başarılar dilerim. Saygılarımla, Özgün Yurtseven
Özgün Yurtseven
16.07.2016

© 2016 HALK DAYANIŞMASI