ABD BAYRAKLARI İLE KUŞATILAN TÜRKİYE VE TERÖRLE MÜCADELENİN ÜÇ CEPHESİ

Eğer terörle mücadelede bir devletin kendisine ait bir stratejisi yoksa,sahada verilen mücadele başarısızlığa uğrar. 

11.12.2016

ABD BAYRAKLARI İLE KUŞATILAN TÜRKİYE VE TERÖRLE MÜCADELENİN ÜÇ CEPHESİ

MİTHAT AKAR


Vekalet Savaşları ve Terörle Mücadele 

"Bölücü Terör Örgütünün (  BTÖ )  Temel Taktik Planı: Suriye’den Elde Edilen Deneyimi Türkiye’ye Taşımak 

Bölücü terör örgütü Suriye’de bulunan Ayn el Arap ‘ta( Kobani ) edindiği “askeri” deneyimi kendi deyişleri ile “Sokak Savaşlarını” Türk topraklarına taşıyacağını 24 Temmuz 2015’te başlayan operasyonlardan çok önce duyurmuştu. 

BTÖ’ nün elebaşları olan Duran Kalkan ve Murat Karayılan aracılığı ile “Kobani’yi Mardin’e, Sur’a; Sur’u, Şırnak’ı Batı illerine taşıyacağız” diyen elebaşlarının en büyük güveni, Suriye’de ABD desteği ile elde ettikleri deneyimdi. 

24 Temmuz 2015’ten itibaren bölücü terör örgütüne yönelik başlatılan operasyonlarda, Türk Silahlı Kuvvetleri ve emniyet güçleri, bölücü terör örgütünün “Kırsala Dayalı – Kent Çatışmaları” taktiğine karşı meskun mahalde mücadele yürüttü. Bölücü terör örgütü bu sahada dört temel dinamiğini değerlendirdi."

"BTÖ, kent merkezlerinde sivil kitlelerin de desteğini alarak, geniş bir katılımla silahlı ayaklanma ( serhıldan ) gerçekleştirip, TSK’yı ve diğer güvenlik güçlerini çatışma yoluyla bölgeden atıp, bölgede önce özerklik sonra da bağımsızlık ilan etmeyi planlıyordu. Bununla beraber legal uzantısı olan HDP’yi de kullanarak TSK’nın “bölgede sivilleri katlettiği”ne dair propaganda başlatıp, Türkiye’ye dönük uluslar arası bir müdahaleye zemin hazırlamak ise asıl amaçlarıydı. 

Ancak terör örgütünün bu amacı da boşa çıkarıldı, TSK ve Emniyet Güçleri sahada verdiği mücadele ile BTÖ’ nün bu temel taktiğini çökertti. 

Fakat şimdi BTÖ, son dönemde IŞİD’inkine benzer bir yöntemle saldırı düzenlemeye başladı. Yani BOMBA YÜKLÜ ARAÇLARLA, DAHA ÖNCEDEN BELİRLENEN HEDEFLERE VE SİVİLLERE SALDIRMAK."

yazının tamamı:
http://www.guncelmeydan.com/pano/abd-bayraklari-ile-kusatilan-turkiye-ve-terorle-mucadelenin-uc-cephesi-mithat-akar-t43371.html


HALKIN SESİ

Cumhuriyet ilmen, fikren, bedenen yüksek seciyeli muhafızlar ister... Ne mutlu Türküm diyene!!!
Haluk CİĞERİM
09.07.2016

© 2016 HALK DAYANIŞMASI